poniedziałek, 02 lipiec 2018 13:52

Miot F

Nad tym połączeniem myślałam już dawno, ale postanowiłam najpierw poobserwować, jak będą się rozwijały dzieci tego reproduktora w innych hodowlach. Jamnik długowłosy króliczy Dvinskie Zori Teodor pochodzi z Rosji, ale ma w swoim rodowodzie psy z różnych stron Europy. Jego ojciec to miniaturowy Daks-Veg-As Patuksay v Dvinskie Zori, syn króliczego czeskiego Vixa-Ma z Debry oraz króliczej Dak-Veg-As Younony Avoskiny. Matka Teodora to królicza Daks-Veg-As Luciana v Dvinskie Zori, córka niemieckiego króliczego Valentino von der Barke i rosyjskiej Rus Kerol Helli Hope for Daks-Veg-As. A to tytuły, jakie udało się Teodorowi zdobyć na wystawach: Interchampion, Zwycięzca Świata 2016, vice-Zwycięzca Świata 2013, Zwycięzca Europy 2014, Champion Rosji, Champion RKF, Champion Litwy, Champion Łotwy, Champion Węgier, Champion Estonii, Champion Polski, Champion Czech, Młodzieżowy Champion Rosji, Młodzieżowy Champion Czech. Poniżej kilka archiwalnych zdjęć Teodora, m.in. z ringu honorowego wystawy światowej w Moskwie.

Teodor z pucharami    Teodor na stoliku

Teodor na swiatowce 3

Teodor na swiatowce 2    Teodor na swiatowce

 A tutaj Teodor, Shangri-La i ja, w dniu psiej randki 25 kwietnia 2018 r.  Zdjęcia autorstwa mojego męża Mariusza Przybysza.

Szania Teodor i ja m

Teodor 3    Teodor 2

Teodor 1

23 czerwca 2018 r., czyli w Dzień Ojca urodziły się szczenięta z tego połączenia: piesek o wadze 141 g i suczka o wadze 139 g. Suczka jest trochę ciemniejsza od brata i ma cytrynową obróżkę, a piesek błękitną. Shangri-La od razu troskliwie się nimi zajęła, bo ta malutka jamniczka długowlosa królicza jest niezwykle opiekuńczą mamą.

jednodniowe jamniki dlugowlose krolicze

Szania z maluchami 2 ok p m    Szania z malucham 3 okp m

jamniki długowłose królicze szczenięta

jednodniowy jamnik dlugowlosy kroliczy hodowla Lizus Maksimus

piesek 1 dzień 2 ok p m    piesek 1 dzień 3 okp m

suczka 1 dzień okp m

Maluchy już od pierwszych godzin po narodzeniu zaczęły bardzo szybko przybierać na wadze. Tutaj sesja w wieku 8 dni.

jamnik dlugowlosy kroliczy Faraj 8 dni 3    Faraj 8 dni

Faraj 8 dni 2.

Miot F 8 dni

Miot F 8 dni 3    Miot F 8 dni 6

Miot F 8 dni 5

Miot F 8 dni 2    Miot F 8 dni 4

Nadając imiona szczeniętom, szukałam inspiracji w języku arabskim. Pieska nazwałam Faraj. Imię to oznacza remedium, lekarstwo, odtrutkę. Suczka dostala imię Fadi-La. Oznacza ono doskonałą kobietę, atrakcyjną i o pięknym wnętrzu.

Cdn.

 

 

Więcej w tej kategorii: « Miot E

LIZUS MAKSIMUS

Hodowla jamników długowłosych
króliczych i miniaturowych

Elżbieta Bogusławska-Przybysz

Warszawa
+48 603 112 175
ela_bog@gazeta.pl

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Kreator formularzy by JoomlaShine