Nowinki

sobota, 13 kwiecień 2019 09:01

Nowe dzieci Basimka w Szwecji

Dokładnie przed miesiącem w szwedzkiej hodowli jamników długowłosych królczych i miniaturowych Tiny Lollie's przyszła na świat trójka szczeniąt – piesek i dwie suczki. Ich tatą jest Basim Lizus Maksimus, a mama to suczka ze skandynawsko-amerykańskim rodowodem, Intechampionka (C.I.B.). Championka Szwecji, Championka Danii królicza Ronja (o. Tallhyddans Chilli, m. Ynot's Double Patch), w domu zwana Lilly. Maluchy były od samego początku bardzo dorodne, tuż po urodzeniu miały tyle tłuszczyku, że – zdaniem hodowczyni Lindy Levin – wyglądały jak szczenięta w wieku pięciu, a nawet siedmiu dni. Ich wagi urodzeniowe to: 192 g (piesek), 178 g  i 199 g.

środa, 03 kwiecień 2019 15:21

Wyprawa do Łodzi na niebieską łączkę

To już niemal nasza tradycja... Kiedy w Łodzi zakwitają wiosną łąki cebulic, nie potrafimy się powstrzymać. Zabieramy nasze psy i jedziemy na spacer i sesję zdjęciową. W tym roku w naszym łódzkim spotkaniu wzięło udział aż 11 jamników długowłosych króliczych i miniaturowych, w większości z przydomkiem Lizus Maksimus. Pilnowałyśmy uważnie, by wybrać odpowiedni moment na przyjazd. Kasia Nowicka sprawdzała, czy kwiatki są w pełnym rozkwicie i czy wyglądają dość malowniczo, obserwowałyśmy prognozy pogody. Wiedziałyśmy też, że spotkanie nie może odbyć się w weekend, kiedy w parku spaceruje najwięcej ludzi, bo robienie zdjęć tak dużej grupie jamników budzi dużą sensację. 

poniedziałek, 18 marzec 2019 11:50

Emiko na wystawie w Raciborzu

Wczoraj na krajowej wystawie psów w Zakrzowe, organizowanej przez ZKwP Racibórz, Emiko Lizus Maksimus otrzymała ocenę doskonałą i CWC, tym samym zdobywając uprawnienia do tytułu Championa Polski. Jamniki długowłose królicze sędziowała Krystyna Opara. El-Maraya pojechała towarzysko, aby kibicować siostrze. Wystawa odbyła się w przepięknym miejscu, niedaleko stadniny koni. Pogoda dopisała, dlatego po ocenie w ringu postanowiłyśmy z Jolą Oporską odwiedzić Mosznę. Tam poszłyśmy na wiosenny spacer w parku przed zamkiem i zrobiłyśmy obu jamniczkom pamiątkowe zdjęcia. Bardzo podobał nam się ten wczesnowiosenny plener, rudym siostrom najwyraźniej też.

sobota, 09 marzec 2019 15:01

Rodzinny trening przedwystawowy

Każdy udział psa w wystawie wymaga przygotowania. Najlepiej robić to regularnie, w miłej atmosferze, tak aby pies poczuł, że to może być fajna zabawa. A jeśli jeszcze uda się przy tym zebrać psią rodzinę to już prawdziwa frajda, dla zwierzaków i ich właścicieli. Dlatego wczoraj zorganizowaliśmy sobie taki trening. Było to nie tylko spotkanie jamników długowłosych króliczych, mieliśmy również miniaturowego jamniczka krótkowłosego, młodą suczkę rasy cavalier king charles spaniel oraz papillonkę. Salę na trening w przedszkolu Żółta Kaczuszka w Wesołej udostępniła Żaneta Araszkiewicz i był to bardzo dobry pomysł, ponieważ za oknem padał rzęsisty deszcz, a my, zajęte ćwiczeniami z psami, nawet tego nie zauważałyśmy.

niedziela, 03 luty 2019 10:09

El-Maraya na wystawie w Nowym Dworze

Wczoraj w Nowym Dworze Mazowieckim odbyła się krajowa wystawa psów, organizowana przez oddział w Legionowie Związku Kynologicznego w Polsce. El-Maraya Lizus Maksimus, jamniczka długowlosa królicza, wystąpiła w klasie otwartej (ponieważ na dyplom Championa Polski wciąż czekamy) i uzyskała ocenę doskonałą, CWC, tytuł Najlepszej Dorosłej Suki w Rasie, Zwycięstwo Rasy, a w konkurencjach finałowych stanęła na podium jako trzeci pies Grupy IV FCI. Jamniki długowłose królicze i finały Grupy IV sędziowała Bogusława Szydłowicz-Polańczyk z Polski.

Strona 1 z 66

LIZUS MAKSIMUS

Hodowla jamników długowłosych
króliczych i miniaturowych

Elżbieta Bogusławska-Przybysz

Warszawa
+48 603 112 175
ela_bog@gazeta.pl

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Kreator formularzy by JoomlaShine