niedziela, 30 październik 2016 12:36

Jamniki długowłose wśród muchomorów

W tym roku jesień jest wyjątkowo kapryśna. Już dawno byłyśmy z Kasią Nowicką umówione na październikową sesję z jamnikami, ale cały miesiąc pogoda nie dopisywała. W ostatni weekend też nie zapowiadalo się lepiej, ale mimo to zdecydowałyśmy się na spotkanie z założeniem, że jeśli aura nie pozwoli, spacerek nie będzie zbyt długi. No bo jeżeli nie teraz to kiedy? Wybrałyśmy się na znajomą łączkę w Łodzi. Na początku padało i zastanawiałyśmy się, czy nie zawrócić, ale chyba nasza siła woli odstraszyła deszcz, bo kiedy doszłyśmy do celu, mżawka ustąpiła. Łączka nie miała już imponujących kolorów, większość liści z drzew opadła lub uschła, za to zachwyciłyśmy się dorodnymi muchomorami. Pomyslałyśmy, że rude jamniki długowłose mogłyby wśród nich pięknie wyglądać, a że takich zdjęć nie miałyśmy jeszcze w kolekcji, zapaliłyśmy się do tego pomysłu.

Wszystkie nasze psy miały tego dnia wyjątkowo dobry humor, cieszyły się ze spacerku, szalały i bardzo chętnie pozowały, szczególnie Shangri-La, dlatego właśnie ona ma najwięcej zdjęć. Na fotce poniżej przy największym muchomorze, na jaki trafiłyśmy.

jamnik długowłosy króliczy z muchomorem

W tym samym miejscu zapozowała też Dalaya, sama i z mamą, a na końcu solo Basimek.

jamnik długowłosy króliczy Dalajka z muchomorem    jamnik długowłosy króliczy Shangri La z muchomorem portretok

jamniki dlugowłose królicze Dalajka i Szania z muchomoram 2i

jamnik długowłosy króliczy Basimek z muchomorami 2

Przy innych muchomorkach Shangri-La zapozowała z bratem.

Jamniki długowłose królicze Szania i Basim 2ok    jamniki długowłose królicze Szania i Basim 3

Miejsce było tak malownicze, że usadziłyśmy tam też do zdjęcia samego Basimka, a potem Dalajkę z Szanią.

jamnik długowłosy króliczy Basimek z muchomorami

 jamnik długowłosy króliczy Szania z muchomorem 9    jamniki długowłose królicze Dalajka i Szanka z muchomorami ok

Nasze jamniki tryskały energią, co chwilę podrywały się do biegania, dlatego w przerwach pomiędzy setami zdjęciowymi zachęcałyśmy je do harców na polanie. Z wielką radością aportowały patyki, rozgrzebywały suche liście i kopały dołki. Poniżej Shangri-La w swoim żywiole.

jamnik długowłosy króliczy Shangri La z patykiem 2    jamnik długowłosy króliczy Shangri La z patykiem 3

Wybiegana, pozowała jeszcze chętniej niż do tej pory. Pogoda zmieniała się z sekundy na sekundę. Raz miałyśmy niebo granatowe, raz szare, innym razem białawe...

jamnik długowłosy króliczy Szania z muchomorem8

jamnik długowłosy króliczySzania z muchomorem 7 okokok     jamnik długowłosy króliczy Szania z muchomorem 5

Przyszedł czas na zdjęcia zbiorowe. Wśród muchomorów pod drzewami najpierw usadziłyśmy wszystkie jamniki długowlose królicze.

jamniki dlugowłose królicze Lizusy Maksimusy z muchomorami

Ustawienie do zdjęcia całej piątki naszych spacerowiczów okazało się dość trudne. Muchomory rosły pod rozłożystymi gałęziami. musiałyśmy się więc mocno schylać, by odpowiednio rozmieścić jamniki, a jak już się nam to udawało to akurat przechodził ktoś w pobliżu, najczęściej z psem, i jamniki zrywały się z wyznaczonego miejsca, niszcząc przy tym muchomory. Ostatecznie jednak pamiątkowa fotka została zrobiona, jedynie Shangri-La się na niej wyłamała i zamiast pozować, szukała przysmaków pod muchomorem. Chwilę wcześniej wypadło mi kilka z dłoni... Od lewej: Sara, Dalaya, Basim, Shangri-La, Aluzja Ani Mru Mru.

Jamniki długowłose wśród muchomorów

 Zbiorowe zdjęcia zrobiłyśmy też na łące, najpierw samym Lizusom, a na końcu całej piątce.

jamniki długowłose na łące

jamniki długowłose na łace 2

Niedługo po naszym spacerze pojawił się deszcz, dowiedziałyśmy się też, że w innych regionach Polski tego dnia padało bez przerwy. Miałyśmy więc dużo szczęścia, że aura nas potraktowała tak łaskawie. Następne spotkanie z malowniczą łódzką łąką już pewnie w przyszłym roku...

LIZUS MAKSIMUS

Hodowla jamników długowłosych
króliczych i miniaturowych

Elżbieta Bogusławska-Przybysz

Warszawa
+48 603 112 175
ela_bog@gazeta.pl

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Kreator formularzy by JoomlaShine