sobota, 23 wrzesień 2017 18:31

Katowickie dzieci Basima mają już 5 tygodni

Czas leci... Niedawno zamieszczałam informację o narodzinach, a dziś już jamniki długowłose królicze po Basimku w hodowli Milimetrus już dobrze widzą, słyszą, chodzą, jedzą musik i zaczynają rozrabiać na całego. Właścicielka hodowli, Emilia Wachstiel, poprosiła mnie i Ewę Dąbrowską, wspólwłaścicielkę Basimka, o wymyślenie imion dla dwójki maluchów, odbyła się więc ważna narada. Zaproponowałyśmy  imiona: Bajo Bongo oraz Banaj (imię hinduskie, oznaczające kwiat lotosu). Trzeci piesek został nazwany Bingo, co jest nawązaniem do imienia sławnego dziadka Dingo z Debry, a ostatni piesek, największy z miotu, dostał imię Boss. Suczka zaś to Basaja, na cześć swojego taty Basima i babci Aluzji, na którą w domu mówimy Aja.

 Emilia robi maluchom bardzo dużo zdjęć, nie nadążyłam z ich wstawianiem, dlatego zamieszczam fotki z dzisiaj, na których maluchy mają 5 tygodni, a także wcześniejsze. Piesek z fioletową obróżką to Banaj, jest najciemniejszy z miotu.

Banaj    Banaj 3 tyg.4

Banaj 3 tyg    Banajek 3 tyg.ok

A tu trochę starszy.

Banaj smieszny    Banaj 4 tyg

Banaj na kanapie    Banaj 4

Banaj w postawie    Banaj 3

 

Bajo Bongo, maluch z pomarańczową obróżką, jest czysto rudy i bardzo przypomina swojego tatę Basima. Jest też najspokojniejszy z miotu, bardzo zrównoważony i przymilny.

Bongo 6    Bongo

Bongo śłodki 4    Bongo słodki 3

Bongus    Bongo 2    Bongo w postawie 2

 

Boss, szczeniaczek z jasnożółtą wstążeczką, to wielki pieszczoch, uwielbia nadstawiać brzuszek do głaskania. W piątym tygodniu przestał być największy z miotu, za to ma to jego uszy należą do najdłuższych.

Boss 2 edytowany 1    Boss 3 tyg

Na fotce z prawej stron Boss z Banajem.

 Boss    Banaj i Boss

Boss w postawie    Boss 3

 

Najmniejszy piesek, Bingo, jamniczek z niebieską wstażeczką, jest podobnie ognistorudy jak Bajo Bongo. Ma bardzo przymilny charakter, jest zawsze wesoły i często merda ogonkiem.

Bingo 4    Bingo 3

Bingo okazał się najzdolniejszy, jeśli chodzi o pierwszą naukę stania w pozie wystawowej.

Bingo w postawie 3    Bingo siedzacy

Bingo    Bingo 2

 

I na koniec jedynaczka Basaja, oznaczona różową wstążeczką, jak na suczkę przystało. To prawdziwa mała księżniczka, a właściwie calineczka, bo jest prawdziwą drobinką. Uwielbia rozdawać... lizuski (!), wszędzie jej pełno i rozczula wszystkich słodkimi minkami. Na pierwszych zdjeciach ta drobniutka jamniczka siedzi w towarzystwie mamy Zuli.

Basaja z Zulą

Basaja z Zulą 2    Basaja z Zulą 3

Z pozą wystawową suczka też radziła sobie świetnie.

  Basaja w postawie 2

Basajka    Basaja z jezyczkiem

Basaja 2

Więcej informacji na temat tego miotu w dziale Potomstwo Basima.

LIZUS MAKSIMUS

Hodowla jamników długowłosych
króliczych i miniaturowych

Elżbieta Bogusławska-Przybysz

Warszawa
+48 603 112 175
ela_bog@gazeta.pl

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Kreator formularzy by JoomlaShine