wtorek, 21 czerwiec 2016 13:45

Odwiedziny u dzieci Basimka i Ambicji

Jamniki długowłose królicze w wieku sześciu tygodniu są bardzo rozkoszne. Właśnie tyle mają teraz dzieci Basima i Ambicji, dlatego wybrałam się do nich z dawno zapowiedzianą wizytą. Umówiłyśmy się z ich hodowczynią Kasandrą Kleinert, że przywiezie je do Krakowa – w weekend, w który odbywały się jamnicza klubówka oraz wystawa międzynarodowa. Sesja maluchów w te dni okazała się niełatwym zadaniem, bo upał sprawiał, że szczenięta były śpiące i najlepiej czuły się w chłodzie, dlatego wspólnie z moją przyjaciółką Dagmarą Oraczewską postanowiłyśmy zrobić zdjęcia tuż przed zachodem słońca, kiedy będzie już trochę chłodniej. Spóźniłyśmy się o jakiś kwadrans, dlatego część fotek szczeniąt została zrobiona jeszcze w słońcu, a część już w cieniu, bo słoneczne promienie całkiem skryły się za horyzontem. Maluchy zostały wyrwane z pokolacyjnej drzemki, ale nie dałyśmy za wygraną. Na początku ustawiłyśmy je do zbiorowych fotek. Na zdjęciach poniżej od lewej Czatur, Cezar i Centurion.

jamniki dlugowłose szczenięta Basimka i Ambicji

 jamniki długowłose królicze dzieci Basima i Ambicji 6 tygodni 2    jamniki długowłose królicze dzieci Basima i Ambicji 6 tygodni

Poniżej już w innej kolejności.

szczenięta jamników długowłosych króliczych 2

szczenięta jamników długowłosych króliczych 3    szczenięta jamników długowłosych króliczych

Jamniki dlugowlose Czatur Cezar i Centurion

I jeszcze Cezar w parze z Czaturem.

Jamniki długowłose Cezar i Czatu rpm

 Czatur był najbardziej chętny do współpracy. Jako jedyny na widok serka waniliowego ustawił się w pozie wystawowej, chociaż nigdy wcześniej nie trenował.

jamnik dlugowlosy Czatur syn Basimka 3    jamnik dlugowlosy Czatur syn Basimka 4

Ten mały jamniczek błyskawicznie reaguje, jak się go woła. Śmiesznie przekrzywia wtedy główkę i robi śmieszne minki.

jamnik dlugowlosy Czatur syn Basimka

jamnik dlugowlosy Czatur syn Basimka 2

Cezar zachwoywał się jak prawdziwy cesarz. Spokojny, zrównoważony i... najedzony. Widać, że ten mały jamniczek wie, jak czerpać przyjemności z życia. A minki robi przy tym takie słodkie, że szybko przestałyśmy od niego wymagać, aby stanął do zdjęcia. Niesamowicie potrafi kokietować otoczenie. Pozował na siedząco i... leżąco.

jamnik dlugowlosy Cezar syn Basima    jamnik dlugowlosy Cezar syn Basima 2

jamnik dlugowlosy Cezar syn Basima 3

jamnik dlugowlosy Cezar syn Basima 6    jamnik dlugowlosy Cezar syn Basima 5

Najmniejszy z miotu Centurion był najbardziej zaspany. Kładł się na naszych dłoniach, podpieral główką i robił minki bardzo poszkodowanego, trochę obrażonego jamnika. Ale nie udało się mu nas zwieść. Pozować musiał. A mimo, że się troszkę oburzał, widać było, że to słodziak nad słodziaki. Niestety, słońce już było za horyzontem, kiedy przyszła kolej na fotografowanie tego malucha.

jamnik dlugowlosy kroliczy Centurion

 Podjęłyśmy też próę zrobienia mu zdjęć w pozie wystawowej. Nie stał co prawda idealnie, ale udało się uchwycić niektóre szczegóły jego budowy.

jamnik dlugowlosy kroliczy Centurion 2    jamnik dlugowlosy kroliczy Centurion 3

jamnik dlugowlosy kroliczy Centurion 5

jamnik dlugowlosy kroliczy Centurion 4    jamnik dlugowlosy kroliczy Centurion 6

Na koniec już bardzo zmęczeni bracia, Centurion i Czatur.

Bracia pion    Bracia 2 pm od Mariusza

Za umożliwienie zrobienia sesji i spotkanie z maluchami dziękuje Kasandrze Kleinert i jej mamie Danucie, a za nieocenioną pomoc w robieniu zdjęć dziękuję mojej przyjaciólce Dagmarze Oraczewskiej i jej córce Julii.

LIZUS MAKSIMUS

Hodowla jamników długowłosych
króliczych i miniaturowych

Elżbieta Bogusławska-Przybysz

Warszawa
+48 603 112 175
ela_bog@gazeta.pl

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Kreator formularzy by JoomlaShine