poniedziałek, 13 lipiec 2015 17:28

Wystawa międzynarodowa w Warszawie

Dziś był wielki dzień dla rodziny Lizusów – na międzynarodowej wystawie psów debiutowała jamniczka długowłosa królicza Dalaya Lizus Maksimus i uzyskała ocenę wybitnie obiecującą. Wielki gratulacje dla Kasi Nowickiej, współwłaścicielki i opiekunki Dalajki, występującej pierwszy raz w roli handlerki. Klasę championów reprezentował Basim Lizus Maksimus i uzyskał: CWC, CACIB, BOB oraz nominację na Crufts. Jamniki długowłose królicze oceniał Josef Jursa ze Słowacji. Na zdjęciach poniżej debiut sześcioipółmiesięcznej Dalajki.

 Kasia z Dalajk 5 okpm     Kasia z Dalajk 7 okpm

Ela z Dalajka     Kasia z Dalajk na rekach

jamnik dlugowlosy kroliczy portrecik Dalajki pm

 A tutaj Basim Lizus Maksimus jako Zwycięzca Rasy.

jamnik dlugowlosy kroliczy Basimus w postawie na lokacie    jamnik dlugowlosy kroliczy Basimek w postawie pm z podpisem

To był ważny dzień dla Basimka także z innego powodu: w warszawskiej wystawie wzięły udział aż trzy jego córki! W klasie młodszych szczeniąt debiutowała pięcioipółmiesięczna Amy Zaciszańskie Urwisy (córka Basimka i Cake Dagnasta) i otrzymała ocenę wybitnie obiecującą. Amy wystąpiła też w konkurencji Młody Prezenter, gdzie doskonale sobie radziła ze swoją młodziutką panią Karoliną.

 Karolina z Amy okpm

Dwudziestomiesięczna królicza Lady First z Dworu Diany (córka Basimka i Evasion Yessiki) w klasie otwartej otrzymała ocenę doskonałą i CWC. Serdeczne gratulacje dla jej właścicielki Wandy Więsek, która na tę wystawę przyjechała aż z Kołobrzegu.

 Seiko przed ocen pm     Seiko na ringu 2 ok pm

Jamniczka długowłosa miniaturowa Lamia ze Sfory Cętkowanej (córka Basimka i Czarnej Mamby) otrzymała na tej wystawie ocenę doskonałą, CWC i resCACIB. Niestety, nie mamy zdjęć z samego występu Lamii, bo jamniki długowłose miniaturowe wystawiane były na innym ringu. Sędziował je Miroslav Stanovsky ze Słowacji. Serdeczne gratulacje dla Edyty i Marcina Zawadzkich, właścicieli tej śliczne suczki, która ostatnio bardzo wydoroślała i jeszcze wypiękniała.
Po ocenie był czas na rodzinny spacerek i pamiątkowe zdjęcia. Bardzo trudno było usadzić całą czwórkę do wspólnej fotki (tak, żeby wszystkie psy patrzyły w jedną stronę, nie miały zamkniętych oczu itd.). Tej, którą prezentuję poniżej, daleko do doskonałości, ale chyba jest najlepszą z wielu. Basimka, który nie chciał na niej patrzeć w obiektyw, wstawiam obok dodatkowo.

jamniki dlugowlose krolicze Basimek z c rkami 4 okpm    jamnik dlugowlosy kroliczy Basimu ok pm

A tutaj jeszcze Basimek oraz Lamia i Lady First, patrzące w przeciwną stronę. Tyle tam ciekawych rzeczy było do obejrzenia! Wokół przechadzały się nie tylko psy różnych ras, ale i konie...

jamniki dlugowlose Basim z c rkami okpm

I jeszcze solowe sesje suczek. Na początek Amy Zaciszańskie Urwisy, najmłodsza, której podobieństwo do ojca jest wręcz uderzające.

jamnik dlugowlosy kroliczy Amy portrecik okpm

jamnik dlugowlosy kroliczy Amy siedz ca 2 okpm    jamnik dlugowlosy kroliczy Amy profil okpm

jamniki dlugowlose krolicze Basimek i Amy ca uski    jamniki dlugowlose krolicze Basimek i Amy 4

Dwudziestomiesięczna Lady First z Dworu Diany, w domu zwana Seiko, jest malusia. Ma ok. 28 cm w obwodzie klatki piersiowej. Świetnie pracuje ze swoją panią i zna bardzo dużo psich komend.

jamnik dlugowlosy kroliczy Seiko profil pm    jamnik dlugowlosy kroliczy Seiko pm

 Basimek z Seiko i Wandzi okpm

 Lamia ze Sfory Cętkowanej ma 22 miesiące i wyrosła na niewielką miniaturę (31,5 cm w klatce). Mieszka niedaleko Warszawy i jest maskotką całej rodziny.

jamnik dlugowlosy Lamia portret    jamnik dlugowlosy Lamia portret 2

jamnik dlugowlosy Lamia w postawie 2 pm

 Rodzina Lamii     Rodzina Lamii 2

 wszyscy okp     wszyscy2okpm

Wszystkim uczestnikom tego miłego spotkania bardzo dziękuję. Nie wiem, kiedy będzie okazja spotkać się w tak licznym składzie, na pewno więc ta wystawa na długo pozostanie w mojej pamięci. Za bogaty i ciekawy serwis fotograficzny dziękuję mojemu mężowi Mariuszowi, który też nie chciał przegapić tego niecodziennego wydarzenia i przyjechał kibicować.

LIZUS MAKSIMUS

Hodowla jamników długowłosych
króliczych i miniaturowych

Elżbieta Bogusławska-Przybysz

Warszawa
+48 603 112 175
ela_bog@gazeta.pl

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Kreator formularzy by JoomlaShine