sobota, 08 kwiecień 2017 16:53

Jamniki na wystawie psów w Nadarzynie

Aż cztery jamniki długowłose królicze z lizuskowej rodziny wystąpiły na Krajowej Wystawie Psów I, IV i VIII Grupy FCI w Nadarzynie. To pierwsza wystawa w tym miejscu, zorganizowana w przestronnych halach Ptak EXPO, przy okazji większej imprezy zoologicznej – targów Animal Days. Zgromadziła wielu wystawców i była okazją do spotkań w gronie przyjaciół i jamniczej rodziny. Iman Hokus z Perłowej, synek Basima, wystąpił na niej pierwszy raz w klasie pośredniej i rozpoczął „dorosły” championat w wielkim stylu. Otrzymał ocenę doskonałą, CWC, Zwycięstwo Rasy, a w finałach zajął czwarte miejsce (IV BOG). Serdeczne gratulacje dla właścicielki Imana Anety Gąsiorek oraz hodowczyni Ewy Dąbrowskiej.

jamnik długowłosy króliczy Iman w Nadarzynie

jamniki na wystawie w Nadarzynie finałowa dziewiątka

Córka Basima, Amy Zaciszańskie Urwisy, otrzymała ocenę doskonałą lokatę pierwszą w klasie otwartej. Aktualne zdjęcia tej suczki zamieszczałam w poprzednim poście w Nowinkach.

W klasie juniorów debiutowała dziesięciomiesięczna, czarna podpalana wnuczka Basima Jorika z Chaty Pati i otrzymała ocenę doskonałą, Zwycięstwo Młodzieży oraz tytuł Najlepszego Juniora w Rasie, tym samym zaczynając Młodzieżowy Championat Polski. Serdeczne gratulacje dla Wandzi Więsek, właścicielki i hodowczyni tej ślicznej suczki.

jamnik długowłosy króliczy Jorika 1pm    jamnik długowłosy króliczy Jorika 4pm

W klasie młodszych szczeniąt debiutował Minor Scrato, malutki króliczy synek Shergola. Otrzymał ocenę wybitnie obiecującą i tytuł Najlepszego Młodszego Szczenięcia. Gratulacje dla właścicielki pieska Mai Puszkiewicz oraz jeho hodowczyni Magdy Rykowskiej-Janowskiej. Aktualne zdjęcia Minora można obejrzeć w poprzednim poście w Nowinkach.

LIZUS MAKSIMUS

Hodowla jamników długowłosych
króliczych i miniaturowych

Elżbieta Bogusławska-Przybysz

Warszawa
+48 603 112 175
ela_bog@gazeta.pl

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Kreator formularzy by JoomlaShine