poniedziałek, 20 czerwiec 2016 11:31

Jamnicza klubówka i wystawa międzynarodowa w Krakowie

W ostatnią sobotę, 18 czerwca, w Krakowie odbyła się klubowa wystawa jamników. W klasie młodzieży, w konkurencji aż sześciu suczek, wystąpiła Damai Lizus Maksimus. Spisała się wyśmienicie, bo otrzymała ocenę doskonałą, Młodzieżowe Zwycięstwo Klubu, a także wygrała porównanie z psem o tytuł Najlepszego Juniora w Rasie. Dodatkowo dzięki ocenom z tej wystawy Damai ukończyła Młodzieżowy Championat Polski. Jamniki długowłose sędziował Tamás Jakkel z Węgier. Ogromne gratulacje dla właścicieli suczki – Petry Mozíkovej i Jana Mrázka.

jamnik dlugowlosy Damai na klubowce w Krakowie

jamnik dlugowlosy Damai na klubowce w Krakowie 3    jamnik dlugowlosy Damai na klubowce w Krakowie 2

Po ocenie w ringu zrobiliśmy Damai pamiątkowe zdjęcia na terenie wystawy. Nie było to łatwe, bo tego dnia panował wyjątkowy upał, dlatego na fotkach prezentuje się z szerokim uśmiechem.

jamniczka miniaturowa Damai    jamniczka miniaturowa Damai 2

Następnego dnia odbyła się międzynarodowa wystawa psów, na której jamniki długowłose sędziowała Ella Orishchenko z Rosji. Damai uzyskała ocenę doskonałą z czwartą lokatą.
W Krakowie pojawiły się w ringu też dwie córki Shergola Lizusa Maksimusa – jamniczki długowłose królicze Janulka z Samotraki (matka: Harda z Samotraki) oraz Kora z Klanu Kasandry (matka: Ambicja Monawa). Janulka pierwszego dnia zdobyła ocenę doskonałą i CAC, a drugiego ocenę doskonałą z lokatą drugą, a Kora była wystawiana tylko drugiego dnia i otrzymała ocenę doskonałą z lokatą drugą. Dwa dni wcześniej, na krajowej wystawie jamników, otrzymała zaś ocenę doskonałą, CAC i BOS. Sędziował Oleg Yanchev z Rosji. Na zdjęciu poniżej Kora po zejściu z ringu.

jamnik długowłosy króliczy Kora 8 pm

Pierwszy raz widziałam Korę na żywo (jest bardzo rzadko pokazywana na wystawach) i ze zdziwieniem stwierdziłam, że siostry przyrodnie są do siebie bardzo podobne. Widać to zdjęciach, które zrobiłam im na terenie wystawy. Poniżej jako pierwszą prezentuję Janulkę.

jamnik dlugowlosy kroliczy Janulka z języczkiem pm     jamnik dlugowlosy kroliczy Janulka w trawie 2 pm

jamnik dlugowlosy kroliczy Janulka w trawie 5 pm

A tutaj zdjęcia Kory.

jamnik dlugowlosy kroliczy Kora w trawie 3 pm    jamnik dlugowlosy kroliczy Kora w trawie 6 pm

jamnik dlugowlosy kroliczy Kora w trawie 2 pm

Za współpracę przy sesji bardzo serdecznie dziękuję właścicielkom suczek, pani Ani Samockiej i Kasandrze Kleinert.

LIZUS MAKSIMUS

Hodowla jamników długowłosych
króliczych i miniaturowych

Elżbieta Bogusławska-Przybysz

Warszawa
+48 603 112 175
ela_bog@gazeta.pl

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Kreator formularzy by JoomlaShine